Czy mogę dostać odszkodowanie za lot, który został odwołany?

Postautor: LajkONA » 12 lip 2017, o 23:16

Podobno pasażerom odwołanego lotu należy się od linii lotniczej jakieś odszkodowanie. Czy to prawda i jak takie odszkodowanie uzyskać?
LajkONA

Postautor: RobertSkawiński » 12 lip 2017, o 23:51

prawda
Awatar użytkownika
RobertSkawiński

Postautor: Ptyka » 13 lip 2017, o 02:18

Oczywiście, że się należy. Odszkodowanie za lot odwołany ze strony przewoźnika może wynieść nawet 600 Euro więc jak najbardziej warto się o nie postarac. Jak nie ma Pani czasu, żeby walczyc z linią lotniczą to w tym portalu https://zwrotair.pl/ jest dokładnie objaśnione co powinna Pani zrobic, żeby linia lotnicza musiała wypłacić odszkodowanie. Po prostu korzysta sie z pomocy wyspecjalizowanej firmy, która załatwia odszkodowania.
Ptyka

Postautor: puchacz27 » 13 lip 2017, o 03:36

Mam pytanie, czy ta firma zwrotair.pl prowadzi też takie sprawy, gdy na pokladzie samolotu nagle zabraklo miejsca dla pasażera? Mialem taką sytuacje, że mialem kupiony bilet, ale lot był przepelniony i musiałem czekac na nastepny samolot.
Awatar użytkownika
puchacz27

Postautor: Ptyka » 13 lip 2017, o 04:38

Z tego co wiem to tak. Oczywiście w opisanej przez Pana sytuacji odszkodowanie należy się tak samo jak odszkodowanie za opóźniony lot. W Pana przypadku linia sprzedała więcej biletów niż miała miejsc na pokładzie samolotu i pojawił się problem. Takie sytuacje się zdarzają, ale wtedy nalezy sie odszkodowanie. Tutaj https://zwrotair.pl/procedura-postepowania/opozniony-lot/ znajdzie Pan informacje o tym kiedy można dostac odszkodowanie i jakie to są kwoty.
Ptyka

Postautor: puchacz27 » 13 lip 2017, o 05:05

Wielkie dzieki za wyjasnienie. Już rozpocząlem calą procedure, bo jedyne co zaproponowala mi tamta linia lotnicza to byl cieply posilek w oczekiwaniu na kolejny samolot.
Awatar użytkownika
puchacz27

Postautor: Ptyka » 13 lip 2017, o 06:48

I bardzo słusznie, odszkodowanie się na pewno Panu należy. Trzeba tylko o nie powalczyc.
Ptyka

meble ursynow warszawa

Wróć do Świat finansów i biznesu