Chcą mi zrujnować firmę, potrzebuję pomocy prawnej!

Postautor: puchacz27 » 1 maja 2017, o 18:00

Jestem szanowanym przedsiębiorcą, od kilkunastu lat daję pracę ponad 40 osobom. Szanują mnie podwładni i moi kontrahenci. Niestety komuś to chyba przeszkadza i teraz izba celna wespół z prokuraturą paraliżują działanie mojej firmy. Nie mam środków na wypłatę wynagrodzeń, nie mogę obsługiwać kontrahentów. Czy widzicie dla mnie jakiś ratunek?
Awatar użytkownika
puchacz27

Postautor: tiranosaurusREX » 1 maja 2017, o 20:30

Chłopie, tu potrzeba prawnika i to dobrego! Rozumiem że jesteś podłamany ale jako człowiek interesu musisz działać racjonalnie. Jeśli mają coś do Ciebie to się musisz aktywnie bronić inaczej nie będzie czego zbierać...
Awatar użytkownika
tiranosaurusREX

Postautor: LajkONA » 1 maja 2017, o 20:51

Sto procent zgody z przedmówcą. Już wielu uczciwych ludzi prowadzących firmy zostało prawnie zniszczonych i nikt nie poniósł z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.
LajkONA

Postautor: Vikink » 1 maja 2017, o 22:38

Na początek radzę zachować elementarną zimną krew. Z całą pewnością musisz zasięgnąć porady u prawnika który przeanalizuje Twoją sytuację i powie jak się sprawy mają. Widzę, że nie trudno takie znaleźć, bo ja od razu trafiłam na stronę wojtalik.com.pl/porady-prawne.html. I to jest sprawa najważniejsza. Potem będzie trzeba opracować jakąś strategię obrony bo mniemam że w powietrzu wisi proces w którym będą Cię oskarżać...
Vikink

Postautor: Ptyka » 2 maja 2017, o 00:55

Współczuję, nigdy nie doświadczyłam czegoś podobnego. Wydaje mi się że rzeczywiście najważniejsze jest byś nie spanikował. Nie z takich opresji ludzie niesłusznie oskarżani wychodzili.
Ptyka

Postautor: Helios8 » 2 maja 2017, o 03:28

Cóż nie znam Twojej sprawy i nie wiem czy zrobiłeś coś niezgodnego z prawem. Ale wydajesz mi się szczerym gościem więc wynajmuj tego prawnika i działaj.
Helios8

Postautor: elektryk12V » 2 maja 2017, o 04:41

Sądzę że z tego co opisujesz Twoje problemy podpadają pod typową sprawę karno-gospodarczą. Musisz więc postarać się o prawnika ze specjalizacją w tym zakresie. Patrz, ja też od razu wpadłem na wojtalik.com.pl/sprawy-karne-i-karno-gospodarcze.html. Więc dziś nie stanowi to większego problemu na szczęście. Zobaczymy też jakiego rodzaju zarzuty zostaną Ci postawione bo nie wiem czy to już nastąpiło?
Awatar użytkownika
elektryk12V

Postautor: Zamkowa » 2 maja 2017, o 05:14

Wcale się nie dziwię ludziom którzy ze swoimi firmami przenoszą się za granicę. Wujek ma firmę zarejestrowaną w Czechach i zero problemów, zupełnie inne podejście skarbówki, celników itp.
Zamkowa

Postautor: ZigaMiga » 2 maja 2017, o 07:02

Wychodzi na to, że każdy prowadząc firmę w Polsce powinien na wstępie utworzyć sobie prywatny fundusz na obsługę prawną. Tak nie powinno być...
ZigaMiga

meble ursynow warszawa

Wróć do Świat finansów i biznesu