Jak się załatwia alimenty we Wrocławiu?

Postautor: ZigaMiga » 16 mar 2017, o 00:49

Witam serdecznie. Jakiś czas temu rozeszliśmy się z moim mężem. Ja wzięłam pod opiekę dzieci i nie dostałam alimentów bo wtedy nie chciałam ,ale jednak nie daje sobie finansowo rady tak dobrze jak myślałam, że będę i dlatego bym chciała dostawać alimenty. Wiecie może jak to się załatiwa, co dokładnie muszę zrobić, żeby je dostać?
ZigaMiga

Postautor: RobertSkawiński » 16 mar 2017, o 01:44

Na pewno będzie potrzebna rozprawa w sądzie, podczas której te alimenty będą mogły zostać Ci przyznane, bez tego się nie obejdzie. No będziesz musiała złożyć pozew i tam wszystko opisać i iść z tym do sądu, jeśli chcesz mieć załatwione wszystko zgodnie z prawem
Awatar użytkownika
RobertSkawiński

Postautor: ZigaMiga » 16 mar 2017, o 03:16

Kurczę, boję się włąśnie, że tych wszystkich formalności związanych z pozwem nie ogarnę sama i na pewno coś pomieszam w tej kwestii. Jest jakiś może dobry sposób na to, żebspbie z tym wszystkim jakoś poradzić? Bo ja serio coś sknocę :/
ZigaMiga

Postautor: RobertSkawiński » 16 mar 2017, o 05:55

Nie sknocisz niczego. A jak tak się boisz to zawsze możesz skorzytsać z pomocy adwokata, który wszystko za Ciebie załatwi. Pomoże Ci napisać pozew, może jeszcze będzie Cię mógł w sądzie reprezentować, żeby wszystko poszło po Twojej myśli :)
Awatar użytkownika
RobertSkawiński

Postautor: Ciezarow99 » 16 mar 2017, o 08:36

Kolega ma rację. Jak się boisz, że sama coś nie tak zrobisz, to po prostu się udaj do adwokata. Na stronie adwokacirozwodowi.pl/sprawy-rodzinne-alimenty/ masz całkiem sporo szczegółowych informacji na temat alimentów, więc jak Cię interesują alimenty Wrocław może właśnie tam będzie Ci mógł pomóc :)
Ciezarow99

Postautor: RobertSkawiński » 16 mar 2017, o 08:57

No widzisz, nawet koleżanka mówi, że nie ma się czego bać. Poza tym jak masz tam taką pomoc to najlepiej po prostu będzie chyba z niej skorzystać i zobaczyć, że naprawdę nie ma się czego bać w tej kwestii, bo wszystko moe pójść po Twojej myśli
Awatar użytkownika
RobertSkawiński

Postautor: ZigaMiga » 16 mar 2017, o 10:19

Bardzo Wam w takim razie dziękuję za pomoc. Byłam na stronie, trochę poczytałam na ten temat i teraz już wiem jak to wygląda przynajmniej :) NO to co, zaczynam po prostu działąć w tej kwestii i mam nadzieję, że coś mi się uda ustalić i dostać te alimenty
ZigaMiga

meble ursynow warszawa

Wróć do Troski dnia codziennego