Czy adwokata bierze się tylko do spraw karnych i rozwodowych?

Postautor: plomba_światłoczuła » 4 paź 2016, o 03:00

Adwokaci od razu kojarzą mi się ze sprawami o pobicie kradzież albo morderstwo. Wiem, że z pomocy adwokatów bardzo często korzysta się również przy rozwodach, albo sprawach o ustalenie opieki na dziećmi czy też w sprawach alimentacyjnych. Zastanawiam się, kiedy jeszcze warto korzystać z usług tego typu osób?
Awatar użytkownika
plomba_światłoczuła

Postautor: puchacz27 » 4 paź 2016, o 04:36

Obecnie coraz częściej ludzie starają sie o różnego rodzaju odszkodowania, także w takich sprawach dobry prawnik napewno będzie przydatny. Poza tym wydaje mi się, że z usług prawników korzystają przedsiebiorcy, którzy podpisują jakieś wieksze umowy i ludzie, którzy starają się o spadek, gdy sprawa podziału majątku nie jest zbyt oczywista.
Awatar użytkownika
puchacz27

Czy adwokata bierze się tylko do spraw karnych i rozwodowych

Postautor: LajkONA » 4 paź 2016, o 06:06

Z usług prawników często korzysta się przy sprawach gospodarczych, gdy podpisuje się umowy handlowe, sprzedaje lub kupuje firmy, gdy chce się odzyskać dług itp. Są też adwokaci od zamówień publicznych, którzy znają się na przepisach związanych z prowadzeniem tego typu postępowań i są obeznani z obowiązującymi w tym zakresie procedurami. Jak jakaś firma stara sie o zlecenie od gminy czy coś w tym stylu, to pomoc takie prawnika wydaje się nieoceniona. Przynajmniej tak mi się wydaje.
LajkONA

Czy adwokata bierze się tylko do spraw karnych i rozwodowych

Postautor: Muchomorek83 » 4 paź 2016, o 06:44

Jeśli chodzi o adwokatow i to, czym takie osoby się zajmują, to na takie haslo przed oczami mam od razu pojawia mi się adwokat karnista. Człowiek rodem z filmu, ktos kto poradzi sobie z najbardziej złozoną sprawą karną. W praktyce w ogóle nie wiem, kiedy sięga się po pomoc takich osób, bo na szczęscie nie miałem takiej potrzeby. Wydaje mi sie, że przy sprawach karnych, przy rozwodach i spadkach jest to jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Muchomorek83

meble ursynow warszawa

Wróć do Troski dnia codziennego