Jak wygląda praca opiekunki za granicą?

Postautor: MoniaKonia » 10 sie 2016, o 16:33

Cześć, szukam pracy za granicą i słysząłam że duże wzięcie mają polskie opiekunki. Byłabym wdzięczna gdybyście zechciały się podzielić waszymi doświadczeniami i ogólnie doradzić czy warto?
MoniaKonia

Postautor: Zamkowa » 10 sie 2016, o 18:32

A o jaka opiekunkę ci chodzi? Do dzieci czy dla osób starszych, niepełnosprawnych?
Zamkowa

Postautor: MoniaKonia » 10 sie 2016, o 21:09

Sorki, nie sprecyzowałam. Chodzi głównie o opiekę nad osobami starszymi. Mam już doświadczenie kilkuletnie, aktualnie też pracuję w charakterze opiekunki, ale przyznam się szczerze, że nie płaca nam za wiele. A wiadomo z czegoś się utrzymać i wyżyć trzeba.
MoniaKonia

Postautor: LajkONA » 10 sie 2016, o 22:44

To prawda, zarobki w Polsce godzą w tym zakresie w jakiekolwiek podastawowe prawa człowieka. Ja nie próbowałam jeszcze z zagranicą ale koleżanki które wyjechały na kontrakty były bardzo zadowolone. Sama się zastanawiam czy nie pojechac na kilka miesięcy, zarobiłabym więcej niż tutaj w rok. No i człowiek by trochę świata zobaczył.
LajkONA

Postautor: Vikink » 11 sie 2016, o 01:30

Praca na obczyźnie fajna, ale powiem wam że dużo się trafia oszustów wszędzie. Czasem przepracujesz cały kontrak i wracasz z niczym. Życzę powodzenia oczywiście, ale tez na siebie uważajcie.
Vikink

Postautor: LajkONA » 11 sie 2016, o 02:59

No uważać to trzeba wszędzie, nawet w u nas w kraju.. A najbardziej to chyba na wyzysk polaków przez polaków.
LajkONA

Postautor: Zamkowa » 11 sie 2016, o 03:32

Dlatego trzeba wyjeżdżać tylko do sprawdzonych miejsc. Pytałam o to jaka opiekunka, bo sama wyjeżdżałam do Niemiec do pracy nad osobami starszymi, dla zainteresowanych kontakt do firmy na stronce laxocare.pl/praca-opiekunki-niemczech/. Moje doświadczenia SA jak najbardziej pozytywne. Jasne warunki płacy i pracy, wszystko legalnie, sami organizują wyjazd. W zasadzie przyjeżdża się na gotowe, trzeba tylko rzetelnie pracować.
Zamkowa

Postautor: LajkONA » 11 sie 2016, o 04:14

Jak dla mnie brzmi bardzo zachęcająco. A powiedz mi jeszcze jak wysyłałaś do nich swoje zgłoszenie to czego wymagali? Pracowałam już jako opiekunka środowiskowa, ale nie wiem czy to wystarczy..
LajkONA

Postautor: Zamkowa » 11 sie 2016, o 06:03

Generalnie to do każdego podchodzą indywidualnie, więc myślę że jak najbardziej możesz wysłać swoje zgłoszenie. Na pewno każde doświadczenie w pracy związanej z opieka jest dodatkowym atutem, bo do obowiązków należy pielęgnacja seniora, zajmowanie się domem, pomaganie w takich codziennych czynnościach. Tutaj możesz sobie poczytać o wymaganiach jakie są preferowane laxocare.pl/opiekunka-osob-starszych-warunki/. Praca bardzo ciekawa, można nawiązać ciekawe znajomości, pozwiedzać i na pewno zarobić.
Zamkowa

meble ursynow warszawa

Wróć do O nas kobietach