Czy przymusowe leczenie alkoholizmu dla kobiet jest dobrym pomysłem?

Postautor: tiranosaurusREX » 18 maja 2017, o 01:26

Warto przeprowadzić taką procedurę, zmusić kogoś do leczenia wbrew jego woli?
Awatar użytkownika
tiranosaurusREX

Postautor: Ptyka » 18 maja 2017, o 02:22

Na szczęście nie mam takich doświadczeń więc o praktyce niewiele wiem ale zawsze czytam że żadna forma psychoterapii, a tym jest przecież leczenie alkoholizmu, nie da efektów jeśli osoba uzależniona sama nie będzie chciała się leczyć. Oczywiście masz na myśli leczenie w ośrodku zamkniętym, więc faktycznie można tam kogoś zamknąć na siłę i poddać detoksowi, przez ten czas będzie trzeźwy ale nie ma pewności że nie zacznie znów pić jak tylko stamtąd wyjdzie a nawet słyszałam o przypadkach osób które piły cały czas będą w takim miejscu. Więc generalnie najważniejsza jest chęć samego uzależnionego by z tego wyjść, a nawet potrzebna jest silna motywacja
Ptyka

Postautor: tiranosaurusREX » 18 maja 2017, o 03:51

Kurcze, to niedobrze. Ta osoba nie zechce się leczyć bo nie przyznaje się do tego że ma problem z alkoholem :(
Awatar użytkownika
tiranosaurusREX

Postautor: Ciezarow99 » 18 maja 2017, o 06:23

To jest typowe dla kobiet alkoholiczek, alkoholizm jest tak powszechny wśród mężczyzn, zwłaszcza w Polsce, że właściwie nikogo nie dziwi, a kobiety mające taki problem bardzo często spotykają się z bardzo silnym potępieniem, zwłaszcza jeśli mają rodzinę czy dobrą pracę. Więc ważne jest żeby okazać takiej osobie wsparcie i dać jej poczucie bezpieczeństwa, i żeby uświadomić jej, że ona też ma prawo do błędu i najważniejsze jest żeby go spróbowała naprawić
Ciezarow99

Postautor: tiranosaurusREX » 18 maja 2017, o 07:43

Tylko jak to zrobić…
Awatar użytkownika
tiranosaurusREX

Postautor: słońceChileOna00 » 18 maja 2017, o 08:36

Na pewno jest to trudne, ale nie niemożliwe, empatią i bliskością można zdziałać cuda :) Zobacz, tutaj: http://terapiakobieta.pl/jak-leczy-sie-alkoholizm-kobiet jest napisane jak taka terapia powinna wyglądać i dlaczego przymusowe leczenie alkoholizmu dla kobiet nie jest dobre. Przeczytaj te informacje, na pewno ci pomogą. Ten ośrodek też może bardzo pomóc kiedy już ta osoba zdecyduje się na leczenie :)
Awatar użytkownika
słońceChileOna00

Postautor: tiranosaurusREX » 18 maja 2017, o 11:33

Na razie tobie dziękuję za pomoc :) za rzeczowe informacje i namiar na tę stronę. Poczytam co tam piszą, fachowa wiedza może faktycznie będzie lepsza niż takie instynktowne działanie. Dzięki
Awatar użytkownika
tiranosaurusREX

Postautor: słońceChileOna00 » 18 maja 2017, o 11:47

Nie ma za co :)
Awatar użytkownika
słońceChileOna00

meble ursynow warszawa

Wróć do Offtopic