Zakup używanego mercedesa w Poznaniu od dealera – czy warto?

Postautor: puchacz27 » 12 wrz 2019, o 09:42

Cześć! Mam takie pytanie. Będę kupował używany samochód i naprawdę mocno zastanawiam się nad tym, czy nie polować na coś bezpośrednio w salonie. Wiem, że jest trochę drożej, niż w komisach, ale czy warto płacić więcej?
Awatar użytkownika
puchacz27

Postautor: LucjanaKotarbińska » 12 wrz 2019, o 12:18

Ja tam komisy omijam szerokim łukiem. Jeszcze jak auto z krajowej dystrybucji to często da się ustalić jego historię, ale jak sprowadzane ulepy to ja dziękuję…w sumie nie boję się kręconego przebiegu, ale tego, że samochód jest „szpachlowozem” zrobionym z kilku innych aut. Jeśli już, to wolę kupować od osób prywatnych i to nie na żadne faktury, bo zdarzają się tacy, co niby sprzedają prywatnie i nagle wciskają fakturę…
Awatar użytkownika
LucjanaKotarbińska

Postautor: puchacz27 » 12 wrz 2019, o 12:44

Tak, mam podobne obawy, zresztą raz już dałem się oszukać komisowi, to co mi sprzedali, to była tragedia. Ale to co, auta używane w komisach są pewniejsze?
Awatar użytkownika
puchacz27

Postautor: Prymat » 12 wrz 2019, o 13:46

Zdecydowanie tak. Mnie nie tak dawno temu bardzo fajne auto sprzedał salon Renault z Poznania i naprawdę sobie je chwalę. Było to Megane 3, którym jeżdżę naprawdę dużo i nie mam z nim żadnych problemów. Nic nie robione blacharsko, przebieg udokumentowany, a do tego przez całe swoje życie było serwisowane w ASO, w którym go kupiłem. Polecam, za trochę większą kasę masz pewne i bezpieczne auto.
Prymat

Postautor: puchacz27 » 12 wrz 2019, o 14:06

Czyli oni sprzedają w sumie swoje auta?
Awatar użytkownika
puchacz27

Postautor: Prymat » 12 wrz 2019, o 16:45

Najczęściej tak. Jeśli salon bierze wóz w rozliczeniu od klienta, to raczej tylko taki, który był w nim kupiony.
Prymat

Postautor: Vikink » 12 wrz 2019, o 18:29

Mnie też auto używane sprzedał dealer Mercedes i bardzo je sobie chwalę. Zaproponowali mi tańsze ubezpieczenie na start i atrakcyjne rabaty na przeglądy i różne serwisy okresowe. Ja sobie chwalę i nigdy nie kupię już auta od niesprawdzonych sprzedawców.
Vikink

meble ursynow warszawa

Wróć do Auto-moto-maniacy